شرکت تولیدی صنعتی اندیشه سبز

رطوبت ساز و مه پاش سالن قارچ خوراکی
نویسنده : گروه صنعتی اسکندری E.I.G - ساعت ٩:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/٢٧
 

رطوبت ساز و مه پاش سالن مخصوص کشت و پرورش قارچ خوراکی

یکی از مهمترین مکان های که نیاز به رطوبت شدید و در عین حال کنترول شده دارد سالن های کشت و پرورش قارچ خوراکی ( دکمه ای و صدفی ) می باشد. سالن های کشت قارچ در دوران رشد رویشی (حدودا 20 روز اول بعد از کمپوست ریزی ) نیاز به رطوبت 60 تا 70 درصد دارند و بعد از شک سرمایی و در هنگام رشد زایشی نیاز به 80 تا 90 درصد رطوبت نسبی دارند.

این میزان رطوبت باید همراه با هوادهی متناسب با سالن انجام شود ، به نوعی که میزان دی اکسید کربن موجود در سالن  از 1000ppm بالاتر نرود.

به همین دلیل تنها نوع رطوبت سازو مه پاش ای که می توان در سالن های کشت و پرورش قارچ خوراکی استفاده کرد مهپاش پروانه ای (مه پاش دیسکی ) می باشد . علت این امر رطوبت پاشی و هوادهی هم زمان این نوع رطوبت ساز می باشد. سالن های پرورش قارچ خوراکی (دکمه ای و صدفی ) یکی از اصلی ترین مکان های مصرف این دستگاه ها می باشد.

از دیگر مزایای استفاده از مه پاش پروانه ای سمپاشی اتوماتیک سالن های کشت قارچ خوراکی توسط این دستگاه ها را می توان نام برد. این سم پاشی هم در فاصله های میان دو دوره برای گند زدائی و سم پاشی شدید و هم در اواسط دوره ها برای برخی از سم پاشی های خفیف کاربرد دارد. با توجه به استفاده از انواع سم ها با درجه سمیت بسیار بالا در صنعت پرورش قارچ که زیان های جبران ناپذیر برای انسان به وجود می آورد این ویژگی  دستگاه ها قابل توجه می باشد.

همچنین مهپاش پروانه ای به خنک کردن سالن های قارچ در فصل گرما بسیار کمک می کند و در صورت نصب صحیح و اصولی امکان کاهش دما را تا 7 درجه سلسیوس دارا می باشد و خود این امر باعث کارکرد کمتر کولر و یا چیلر شده و میزان مصرف انرژی را به میزان قابل توجه ای کم می کند.

سیرکولاسیون 3500 تا 5500 متر مکعب هوا در سالن قارچ توسط این دستگاهها باعث یکنواختی غلظت دی اکسید کربن و اکسیژن و رطوبت و حرارت در کل سالن می شود.

رطوبت ساز های پروانه ای به راحتی امکان نصب و تجهیز به سنسور های کنترول رطوبت و دما را دارند و شما با نصب یک سنسور دیجیتالی ساخت شرکت اندیشه سبز به رطوبت ساز خود می تواند با دقت رطوبت محیط خود را روی هر درصدی به طور دقیق کنترول نمایید.

به هر حال استفاده از مه ساز دیسکی یکی از بهترین انتخاب ها برای محیط های پرورش قارچ خوراکی می باشد.

شرکت اندیشه سبز نیز سابقه نزدیک به 20 سال تولید ادوات تخصصی سالن های پرورش قارچ را برای معتبر ترین شرکت های این صنف را در سابقه کاری خود دارد. این شرکت از سال 1387با الگو برای از دستگاه های هلندی اقدام به تولید رطوبت ساز های سری جدید خود با نام تجاری مینیاتور نموده است همچنین در سال 1389 با به روز رسانی تکنولوژی این دستگاه ها با توجه به شرایط جدید ایران و افزایش شدید قیمت انرژی در حال حاظر بهترین و کم مصرف ترین نوع دستگاه تولید رطوبت و مه مصنوعی را تولید و خدمت هم میهنان گرامی ارائه می نماید.

در همین راستا این شرکت توانسته است محصولات خود را به کشور های همسایه از جمله اقلیم کردستان عراق ، ارمنستان ، آذربایجان ، و ترکیه صادر کند

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع سیستم های مرطوب ساز با دفتر شرکت اندیشه سبز تماس حاصل فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر درمورد انواع رطوبت ساز و مه پاش به وب سایت تخصصی شرکت اندیشه سبز و یا به وبلاگ تخصصی سیستم های رطوبتی مراجعه فرمایید.

 

www.iran-mashin.com

www.mehsaz.com

 

انواع رطوبت ساز – مه ساز و مه پاش، سیستم های تنظیم رطوبت و بخار سرد

 

 دستگاه های تولید و تنظیم رطوبت کاربردهای متفاوتی در صنایع مختلف دارند ، کار اصلی این دستگاه ها ، تولید رطوبت و مه با کیفیت های مختلف و به روش های متفاوت می باشد . مه پاش ها کاربردهای مخصوص به خود را در مکان های متفاوت دارند.


سالن های کشت و پرورش قارچ  ، گلخانه  ، سردخانه ، مرغداری ،  دامداری ،انواع انکیباتور  و آزمایشگاه و کارخانه های چای سازی و نساجی و البته انواع چاپخانه ها و هر جای که نیاز به رطوبت دقیق و تنظیم شده داشته باشد ، مصرف کننده دستگاه های مه پاش – رطوبت ساز به حساب می آیند.

دستگاه های مه پاش – رطوبت ساز به سه نوع و گروه تقسیم می شوند ؛ به عبارت بهتر سه نوع رطوبت ساز – مه پاش در دنیا تولید می شود.

1-رطوبت ساز – مه پاش پروانه ای (رطوبت ساز دیسکی )

2-مهپاش و رطوبت ساز نازلی  ( مه پاش شیلنگی )

3- رطوبت ساز التراسونیک یا همان مه ساز فرکانسی (دستگاه تولید بخار سرد)

رطوبت ساز های پروانه ای یا همان  مه پاش های دیسکی از پرکاربرد ترین نوع دستگاه ها ی تولید رطوبت و مه می باشند و برای مه پاشی در مرغداری ها ، سالن قارچ ، سردخانه و بسیاری از محیط های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد و بیش از 14 سال است که در شرکت اندیشه سبز تولید می گردد، شما می توانید برای به دست اوردن اطلاعات بسیار دقیق و تخصصی در مورد رطوبت ساز های پروانه ای و دیسکی به سایت WWW.MEHSAZ.COM  مراجعه فرمایید.

نوع دیگر رطوبت ساز – مه پاش که مه ساز التراسونیک  نام دارد و در واقع همان دستگاه تولید بخار سرد می باشند و در انواع سرد خانه و آزمایشگاه وانواع خاصی از آن در دستگاه جوجه کشی به عنوان دستگاه رطوبت ساز مخصوص ماشین جوجه کشی مورد استفاده قرار می گیرد ؛ انواع خاصی از مه ساز های التراسونیک که به عنوان مه ساز زینتی و یا مه ساز تزئینی در آب نماها و منازل و هتل ها  مورد استفاده قرار می گیرد.

اما نوع سوم از دستگاه های مه پاشی ، رطوبت پاش و مه پاش نازلی می باشد  این نوع خاص از رطوبت ساز متشکل از نازل و یا فوگر و کمپرسور و شیلنگ که در امتداد سالن کشیده شده اند می باشد و تکنولوژی تولید  قطعات آن در ایران وجود ندارد و این قطعات از کشور های مختلف آسیای و اروپای وارد و در کشور منتاژ و عرضه می گردد.

قطعه دیگری که در تمامی سیستم های مه پاشی و رطوبت ساز ها به کار می رود ، سنسور کنترول رطوبت  و رطوبت سنج می باشد . انواع سنسور دیجیتالی  کنترول دما و رطوبت نیز توسط شرکت اندیشه سبز تولید و با قیمت مناسب و با کیفیت بالا عرضه می گردد . این سنسور ها که به صورت دیجیتال تولید می گردند میزان رطوبت محیط را تشخیص داده و رطوبت محیط را روی میزان دلخواه شما تنظیم می کنند . البته  انواع خاصی از این سنسور ها توانای کنترول دما و رطوبت و CO2(دی اکسید کربن ) و آمونیاک را به صورت هم زمان دارند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر یک از سیستم های تولید نم و رطوبت و انواع مرطوبت کن و صد البته مهپاش برروی گزینه های پایین صفحه کلیک کرده و اطلاعات کامل را به دست آورید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید با دفتر شرکت تماس بگیرید.

 

 

محصولات

 • مهپاش ورطوبت سازپروانه ای-دیسکی

  دستگاه رطوبت ساز و مه پاش  پروانه ای (رطوبت ساز- مهپاش دیسکی)

  دستگاه مه پاش پروانه ای یکی از پرکاربردترین نوع دستگاه های رطوبت ساز- مهپاش می باشد از این دستگاه بیشتر در ...

  ادامه مطلب »

   
 • مه ساز-رطوبت ساز التراسونیک -فرکانسی

  رطوبت ساز و مه ساز التراسونیک – دستگاه تولید بخار صنعتی سرد   رطوبت ساز التراسونیک یا همان دستگاه تولید بخار سرد نیز یکی از سه نوع سیستم تولید رطوبت و مه می باشد. در این نوع مه ساز سیستم پیچیده ...

  ادامه مطلب »

   
 • مهپاش ورطوبت ساز نازلی-فوگر

  مه پاش و رطوبت ساز نازلی – فوگر استفاده از نازل برای تولید رطوبت و مه یکی از سه روش عمده ای است که در سیستم های مهپاش و رطوبت ساز به کار می رود گاها به مه پاش نازلی، مه پاش ...

  ادامه مطلب »

   

 •  

 


 
 
برخی از تولیدات شرکت اندیشه سبز
نویسنده : گروه صنعتی اسکندری E.I.G - ساعت ۸:٤٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/٢٤
 

شرکت اندیشه سبز با تجربه 18 سال ساخت دستگاه های حرارتی ، برودتی ، رطوبتی ، دیجیتالی و یخ سازی در آستانه دهه دوم فعالیت خود نتیجه تحقیقات و تجربه های چندیدن ساله خود را در آستانه دهه سوم فعالیت این شرکت در خدمت عموم هم میهننان گرامی قرار داده است.

خلاصه ای از تولیدات ماشین سازی اندیشه سبز :

سیستم های رطوبتی: رطوبت ساز و مه پاش پروانه ای و مخصوص سالن کشت و پرورش قارچ خوراکی(قارچ دکمه ای و صدفی) ؛ رطوبت پاش و مهپاش نازلی مخصوص مرغداری و دامداری و گلخانه ، و انواع مه ساز التراسونیک و بخار ساز سرد از نوع صنعتی و تزئینی مخصوص کنترول رطوبت محیط های آزمایشگاه و انکستاریم و انکیباتور و و رطوبت ساز مخصوص دستگاه جوجه کشی از جمله دستگاه های نم ساز و رطوبت ساز این شرکت می باشند.

سیستم های حرارتی و گرماساز: انواع هیتر حرارتی و جت هیتر و یونیت هیتر همچنین کوره هوای گرم و بخاری کارگاهی و بخاری گلخانه و بخاری مرغداری و سالن کشت و پرورش قارچ خوراکی و البته کوره های رنگ پودری و رنگ کوره ای و انوع کوره پیش گرم از ساخته های این شرکت در بخش حرارتی و بخاری های صنعتی می باشد در این بخش می توان به هیتر حرارتی super pf   طرح اسپانیا اشاره کرد که باراندمان بالای 90 درصد از جمله پیش رفته ترین گرماساز های ساخته شده در ایران محسوب می گردد.

سیستم ها برودتی : انواع چیلر تراکمی و با کندانسور های آبی و هوای همچنین انواع کندانسور هوای (هوا خنک ) و آیس بانک و مینی چیلر و کولر گازی صنعتی از دستگاه های سرمایشی ساخت اندیشه سبز می باشند.

سیستم های یخ سازی: انواع دستگاه های یخ ساز قالبی از نوع پرتابل و قابل حمل و نقل ، مخصوص تولید یخ قالبی برای استفاده در بچینگ و بتن ریزی در شرکت های عمرانی همچنین انواع کارخانه یخ ثابت و متحرک در ظرفیت های مختلف و البته انواع یخساز حبه ای و رستورانی برای تولید یخ به صورت اتوماتیک و در ابعاد 25 تا 35 گرمی و گونه های متفاوتی از یخساز های پولکی و برفک ساز از دیگر انواع دستگاه های تولید یخ این شرکت ها می باشند.

سیستم های دیجیتالی : سنسور های کنترول دما و رطوبت و همچنین سنسور های کنترول و تشخیص گاز co2 (دی اکسید کربن ) و آمونیاک همچنین انواع برد دیجیتالی دستگاه جوجه کشی و لوازم دستگاه جوجه کشی از جمله قطعات دیجیتالی ساخت این شرکت می باشد. از دیگر محصولات می توان به ماشین های جوجه کشی خانگی و صنعتی با ظرفیت های مختلف اشاره کرد این دستگاه های جوجه ماشینی توانی تولید جوجه از انواع تخم مرغ ، بلدرچین ، کپک ، بوقلمون ، غاز ، اردک و ... را دارا می باشند.

سایر تجهیزات تولیدی : شرکت اندیشه سبز تجربه طولانی در تولید انواع هواساز ایرواشر و هواساز با کوئیل گرمایشی و سرمایشی و همچنین هوا ساز مخصوص سالن قارچ دارد  و دستگاه هواساز مخصوص سالن قارچ از عمده ترین تولیدات این شرکت می باشد همچنین انواع فن مرغداری و فن سیر کوله گلخانه و البته فن های صنعتی و سانتی فیوژ در کنار دستگاه های تصفیه آب و هوا و سیستم های شیر سرد کن و لوازم ایستگاه های جمع اوری شیر خام از دیگر ماشین آلات تولیدی شرکت اندیشه سبز می باشد.

 

دفتر فروش
044.32246271.32246272
044.32246156.32246157

فروشگاه مرکزی
044.32341796.32346612
044.32379188

دفتر فروش تهران
021.66916215.66916216

کارشناسان فروش :
توحید قصابی:09144473924
رسول علیزاده:09144485590
رامین نادری:09125547229
رضا اسکندری:09143403463
رسول محمودی:09143883380
اشکان حیدری:09144483188
علی حنیفه:09143889129

 


 
 
برخی از ماشین آلات تولیدی شرکت اندیشه سبز
نویسنده : گروه صنعتی اسکندری E.I.G - ساعت ۸:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/٢/٢٤